Slovo paní ředitelky ke dni výročí Učitele národů

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dnes, 28.3.2018, kdy si připomínáme výročí narození Učitele národů – Jana Amose Komenského, Vám všem chci poděkovat za zodpovědnou a náročnou vzdělávací a výchovnou práci, kterou pro naše děti děláte. Práce učitele má radostné, ale i těžké chvíle. A právě teď Vám chci z upřímného srdce popřát, aby se ty těžké chvíle z vašeho povolání vytratily, a aby těch usměvavých bylo co nejvíce. Přeji Vám děti, žáky, kteří Vás budou mít rádi, budou Vás respektovat a Vy jim budete inspirací. Přeji si, aby se naše děti s radostí učily, poznávaly svět, ctily Vás. Zároveň Vám přeji odpovědné a milé rodiče, se kterými budete dobře spolupracovat, konzultovat všechny jejich i vaše otázky. Spolupráce a souznění školy s rodiči je to nejdůležitější.
Věřím, že v Chomutově vzniká nová škola Svět, která udává nový směr vzdělávání, která samozřejmě chce spolupravovat s ostatními školskými zařízeními. Nejsme kokurencí, chceme být partnery ostatních škol, proto přeji všem ředitelům, učitelům všech školských zařízeních mnoho úspěchů ve svém povolání, ve svém soukromém životě. Naše nové školské zařízení nyní prochází cestou náročnou, podporu tamních organizací zatím nemáme. Jsme soukromé zařízení, které ještě není v podvědomí rodičů, města. Investorem z převážné většiny jsou mé rodinné úspory. Jsme nezávislou a svobodnou školou, která bude mít v budoucnosti velkou prestiž. Věřím v náš projekt! Začátky jsou vždy těžké, ale chomutovské děti nám za to stojí!!! Věřím v pomoc rodičů, kteří chtějí pro své dítě to nejlepší. Věřím...Věřím moji pedagogové ve Vaše profesionální schopnosti...Děkuji Vám!

PhDr.Mgr. Eva Anna Popíková, ředitelka školy

J A Komensky