Proč NTC Learning?

Součástí výukového programu naší DS Evička a mateřské školy je tzv. NTC Learning. Co se skrývá pod tímto označením?
"Mensa NTC Learning System je projekt Mensy International, který využívá soubor technik a speciálně sestavených cvičení, které vedou ke zvýšení intelektových schopností u dětí v předškolním věku."
Právě předškolní věk dítěte, od narození do nástupu na základní školu, je zásadní období, které dítě předučtí na zbytek života.

Přínosy

NTC Learning

NTC Learning je unikátní systém učení dětského mozku za pomoci cvičení, které mají vědecký základ v průkaznosti zvýšení efektivity využívání mozkové kapacity v dětském věku. Děti cítí radost pokaždé, když se jim podaří vyřešit problém, který může nastat během hry. Z tohoto důvodu je důležité seznámit děti se způsoby učení, které se podobají hře, protože to jim umožní přemýšlet, propojit koncepty a přijít s řešeními, zapojit se do aktivit, které se jim budou líbit, což jim v rozvoji velmi pomůže.

Co je to NTC Learning

V čem spočívá NTC Learning?

Je to unikátní systém učení dětského mozku. Trénink je založený na poznatcích neurologického výzkumu mozku. Kombinuje různé techniky tak, aby stimuloval zvyšování počtu neuronových spojení (tzv. synapsí) v mozku. Tedy dochází při něm ke zvýšení efektivity využívání mozkové kapacity.

Kdo vynalezl NTC Learning?

Na vývoji programu se podílel expertní tým lékařů, psychologů a pedagogů. V současnosti je využíván v pěti evropských zemích.
Autorem metody je MUDr. Ranko Rajović, srbský lékař a zároveň člen pracovní skupiny pro nadané děti Mensy International, který přednáší na šesti fakultách ve čtyřech zemích a se svým programem spolupracuje s UNICEF.

Ve videu níže se můžete podívat na přednášku pana MUDr. Rajoviće.

Co zjistily vědecké výzkumy?
Techniky využívané při NTC Learningu
Jak NTC Learning provádíme?
Přínosy