ZÁKLADNÍ ŠKOLA a MATEŘSKÁ ŠKOLA SVĚT

Chomutov s.r.o.

28. březen - Den učitelů
bře 28

28. březen - Den učitelů

V České republice Den učitelů připadá každoročně na 28. března, kdy oslavujeme narození Jana Amose...

 

V České republice Den učitelů připadá každoročně na 28. března, kdy oslavujeme narození Jana Amose...

Načítání mapy...
 • Světový den učitelů se od roku 1994 po celém světě slaví 5. října. V České republice však připadá každoročně na 28. března, kdy oslavujeme výročí narození Jana Amose Komenského. Ten se narodil v roce 1592 v Nivnici u Uherského Brodu. Je uznáván jako významný český spisovatel, humanista, filozof, teolog a zakladatel moderní pedagogiky.

  Ministerstvo školství tento den vyhlašují výsledky ankety Zlatý Ámos a uděluje Plakety Jana Ámose Komenského pro nejlepší učitele. V anketě se vyhlašuje několik kategorií, některé hodnotí odborná porota, některé samotní žáci.

  A jak by měl takový nejoblíbenější učitel vypadat? Na jakého učitele ze svých studentských let vzpomínáte nejčastěji?

  A jak by měl vypadat správný žák? Měl by chodit do školy vždy upravený, mít vhodné a oblečení, měly by chodit pravidelně a včas podle rozvrhu hodin, být vždy patřičně připravený na výuku a plnit si své domácí úkoly. Ke spolužákům i učitelům se chovat s respektem a úctou.

  Bohužel práce učitelů není často patřičně ohodnocena a ani respektována. A proto v tento den je ta nejlepší příležitost své učitele čímkoli potěšit a ukázat, že se žáci ve škole cítí dobře a že si svých učitelů skutečně váží.

 • Kategorie
  Základní škola
 • Datum & Čas
  bře 28 2018 at 08:00 - bře 28 2018 at 18:00
 • Umístění & úplná adresa
  Školní 1251/57, Chomutov
 • Správci události
  Ing. Veronika Podzimková